אתר חדשות ישראלי

שאלון מעניין של עיתונאי יפני: מתי בכלל הייתה מדינה פלשתינית?

צילום: dreamstime

שאלון מעניין לפרקליטים פלשתינים ע”י העיתונאי היפני יאשיקו סאגאמורי (שפרסם בארצו סדרה של שאלות מביכות לפני כמה שנים לעמיתו תומך הפלשתינים):

“אם אתה כל-כך בטוח שפלשתין, המדינה, קיימת לאורך רוב שנות ההיסטוריה המתועדת, אני מצפה ממך לענות על מספר שאלות בסיסיות על אודות אותה מדינת פלשתין:

מתי היא נוסדה ועל-ידי מי? מה היו גבולותיה? מה הייתה כלכלתה הבסיסית? איזה צורה לבשה ממשלתה? האם הוכרה מעולם כמדינה בידי מדינה כלשהי? כיצד נקרא המטבע שלה? ולבסוף, הואיל ואין מדינה כזו היום, מה גרם לחיסולה ומתי זה קרה?

אתה מקונן על ‘שקיעתה האיטית’ של מדינה ‘גאה לשעבר’. תאמר לי, בבקשה, מתי בדיוק הייתה מדינה זו גאה ועל מה הייתה גאוותה?. האם האנשים שאתה בטעות מכנה “פלשתינים” הינם משהו שאינו אלא ערבים ג’נרים שהתקבצו מכל עבר או שנזרקו החוצה מהעולם הערבי? האם באמת יש להם זהות אתנית אמיתית אשר מעניקה להם זכות להגדרה עצמית? מדוע לא ניסו מעולם לזכות בעצמאות עד שהערבים ספגו תבוסה מוחצת במלחמת ששת הימים?

מדינות ערב לא זנחו מעולם את החלום להרוס את ישראל. עד היום נוצרים הם זאת בליבם. הם נכשלו שוב ושוב בהשגת מטרתם הנלוזה באמצעים מלחמתיים והחליטו להלחם בישראל על-ידי מיופי כוח. למטרה זו הם יצרו ארגון טרור, ובציניות קראו לו: “העם הפלשתיני” ומיקמו אותו בעזה, יהודה ושומרון.

באיזה אופן אחר יכול אתה להסביר את סירובם של ירדן ומצרים לקבל חזרה “הגדה המערבית” ועזה באופן מכובד וללא כל תנאי? העובדה היא, שלערבים המאכלסים את עזה, יהודה ושומרון יש הרבה פחות לטעון ללאומיות מאותו שבט אינדיאני אשר הופיע בהצלחה בקונטיקט כשבכוונתו לפתוח קזינו פטור ממס; לשבט זה לפחות הייתה מטרה קונסטרוקטיבית אשר דחפה אותו. ל”פלשתינים” כביכול יש רק מוטיבציה אחת: להשמיד את ישראל, ובספרי אין זה מספיק להתייחס אליהם כאל “לאום” או כל דבר אחר מלבד מה שהם באמת: ארגון טרור אשר יום אחד יפורק!”.

מקור באנגלית: A Japanese View of the Palestinians

[צילום: CC0 Public Domain – pixabay.com – rikaWittlieb]

 

1 תגובה

  1. אוקטובר 24, 2016 - 6:01 pm

    הכל נכון רק חבל שעיתונאי יפני צריך לכתוב את זה ודרך אגב יפן המדינה היחידה בעולם שלא מרשה ללמד ערבית באוניברסיטאות או לעשות עסקים עם ערבים ולא מרשים לערבים להגר ליפן חכמים אה!!!!

    Reply

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *