אתר חדשות ישראלי

קריקטוריסט כורדי: היהודים לא כובשים – ארץ ישראל שייכת להם

בראיון ליו”ר פורום קדם למזרחנות והסברה, ד”ר אדי כהן, מספר הקריקטוריסט הכורדי Kawa Sabir על אהבתו ליהודים ולמדינת ישראל, וקורא לעולם לסייע לבני עמו שנלחמים למען עצמאותם.

“נולדתי בעיראק שהיא מדינה דיקטטורית וטריטוריאלית. בתור כורדים ממשלות עיראק עשו לנו שטיפת מוח. צורת החשיבה שלנו הייתה דומה לזו של העיראקים, המחשבה שלנו פעלה על פי מחשבת הממשל לא חשבנו מהראש .

העיראקים שתלו וזרעו בתוכנו שנאת היהודים ושנאת ישראל ואולם אחרי מלחמת המפרץ בשנת 1991 אחרי נפילת הדיקטטור סדאם חוסין אנו העם הכורדי התחלנו לראות את העולם החיצוני ולאט לאט התבררה לנו האמת אודות היהודים ואודות ישראל. היהודים הם לא עם כובש כפי שלימדו אותנו בבתי הספר אלא הם בעלי האדמה.

אתם היהודים הצלחתם בכל תחומי החיים בטכנולוגיה, בדמוקרטיה,, במדע ובצבא. האנושות חייבת לכם משום שאתם תרמתם לה רבות ממדענים ומומחים אשר הביאו לעולם הישגים רבים בתחום הרפואה, הטכנולוגיה וכד’.

כל מדינות האיזור הן מדינות דיקטטוריות, קיצוניות וגזעניות. אנו הכורדים רואים בכם בעם היהודי כדוגמא לעמם אשר שירת את האנושות. הסבים שלנו באו מארץ השומר התרבות השומרית היא אחת התרבויות הראשונות בתולדות האנושות. הם אשר המציאו את הכתיבה, את החקלאות ואת הייצור.

אנחנו הכורדים בעלי האדמות בדומה לכם יש לנו את התרבות שלנו ואת המורשת שלנו ואולם מזה 1400 שנה פוגעים בנו. אנו נהרגים מדי יום. אנא סייעו לנו שחררו אותנו מהדיכוי כדי שנשתחרר מהמנטליות הפרימיטבית של המדינות הסובבות איתנו”.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *