אתר חדשות ישראלי

קולונל בריטי משתיק את נציגי האו”ם: תשבחו את צה”ל ולא את החמאס

הקולונל הבריטי לשעבר, ריצ’ארד קאמפ, מסביר לנציגי המדינות באו”ם מדוע חשוב לעצור את המחבלים שמנסים לפגוע בגדר בגבול עזה.

“בהתבסס על מה שראיתי, אני יכול לומר שכל מה ששמענו כאן הוא עיוות מוחלט של האמת.

האמת היא שחמאס הוא ארגון טרור הרוצה בהשמדתה של ישראל ורצח יהודים בכל מקום.

הם [חמאס] שולחים אלפי אזרחים לחזית כמגן אנושי עבור מחבלים שרוצים לפרוץ את הגבול.

כולכם אומרים לנו שישראל צריכה לפעול אחרת, אבל איך הייתם מגיבים אם חבורת מחבלים הייתה שולחת אלפים לגבולות שלכם. צה”ל היה מוכרח להגן על אזרחיו מפני טבח”.

תרגום לעברית: Make Israel Great Again

הסרטון המלא:

1 תגובה

 1. מרדכי ליפמן
  מאי 24, 2018 - 10:28 am

  מינכן, טראמפ וההסכם האיראני. יותר אקטואלי מאקטואלי

  בשני העשורים האחרונים התפתח ז’אנר ספרותי מיוחד. במובנים רבים אפשר גם להגדירו כחדש: ספרות חוקרת המתמקדת במלחמת העולם השנייה. מדוע “חדש”? בשל השילוב ההדוק בין “חוקרת” לבין “ספרות”. כאן חלה מהפכה גדולה. החל מסוף המאה הקודמת, כאשר קרסה, האימפריה הסובייטית. החלו הרוסים לפתוח את ארכיוניהם הגדולים בפני חוקרים וסופרים מהמערב. רבים מאנשי האקדמיה במערב, ניצלו הזדמנות פז זו. ספרים רבים בהם שולבה, לעתים בכישרון נדיר, חכמת הכתיבה ויכולת החקר, החלו לצאת לאור.
  בחבורה הנכבדה הזו מצויים בין היתר רוברט האריס (“מינכן”,”אניגמה”, “מוכרים את היטלר”, “ארץ אבות”), ויליאם שיירר (עלייתו ונפילתו של הרייך השלישי), פרופסור איאן קרשו (“הסוף”), ויש עוד רבים.
  אחד הספרים שמשכו את לבי במיוחד היה “מינכן” של רוברט האריס, וכאן, אחרי ההקדמה הארוכה הזו, אני בא לעיקר דברי.

  וברשותכם אחזור למינכן.
  ועידת מינכן התקיימה כידוע בספטמבר 1938, במבנה ענק חדש, ה”פיהררבאו”, בו פעלה המפלגה הנאצית בבאוואריה. היטלר, במשחק מורכב של השוטר הרע והשוטר הטוב מגולמים בדמותו הוא, הפליא לתעתע בבריטים (צ’מברליין) ובצרפתים (דאלדייה) לסירוגין. עוד השתתף בישיבות גם מוסוליני ראש המדינה האיטלקי, שמילא תפקיד של בת קול – הד לדבריו של היטלר. הצ’כים, ד”ר וואויטך מאסטני, השגריר בברלין, ושליח של משרד החוץ הצ’כוסלובקי, הוברט מסריק, לא הורשו להכנס לחדר הישיבות. אף שגורלה של ארצם הוא שהיה על כף המאזניים ועל שולחן המפות של שותפי הוועידה. הם היו למעשה עצורים בחדרם בבית המלון, רגינה פלסט. אנשי גסטפו, שמרו מבחוץ על הדלתות כדי להבטיח שאכן ישארו ספונים בחדרם… בחדרים הסמוכים לידם התארחו אנשי המשלחת הבריטית ובראשם נוויל צ’מברליין, והצרפתים ובראשם אדואר דאלאדייה. הצ’כים פנו בטלפון הפנימי לצמברליין ולדאלדיה במחאה, על ההוראה של היטלר. לפונים אליו אמר הפיהרר כי אם הצ’כים יכנסו לחדר הישיבות הוא יקום וילך.
  הבריטים והצרפתים היו להוטים לתת להיטלר את מבוקשו. הם פשוט סרבו להלחם בעבור צ’כיה. היטלר קלט בעיני העייט שלו את העובדה הנחרצת: מעצמות המערב לא ילחמו נגדו, גם אם ימתח את חבל סבלנותם עד לסף קריעה. כך סיפח את כל צ’כוסלובקיה (בניגוד גמור להסכם) וכך פלש כעבור מספר חדשים לפולין. הוא לא נעצר כי לא היה מי שיעצור אותו. צ’מברליין חזר ללונדון. הוא ניפנף בכתב הכניעה שלו ואמר: “הדיפלומטיה הבריטית ניצחה”.
  חלפו 77 שנים. האם למדו מעצמות המערב לקח?
  “תוכנית מקיפה משותפת של פעולה”, הוא שמו של ההסכם הבינלאומי עליו חתמו מעצמות המערב. האיראנים הבינו כי הן לא ילחמו נגדם גם אם ימתחו את חבל סבלנותם עד לסף קריעה. כך נחתם בעיר וינה ב-14 ביולי 2015 איראן ומדינות P5+1 (חמש החברות הקבועות במועצת הביטחון של האו”ם – ארצות הברית, רוסיה, סין, צרפת והממלכה המאוחדת – יחד עם גרמניה), וכן האיחוד האירופי, הסכם הרכנת הראש שלא לומר הכניעה של אירופה. ההסכם קבע בין הצדדים הגבלות על תוכנית הגרעין האיראנית,.. אך נמנע מלעסוק בפיתוח טילים ומחתרנות במזרח התיכון. ישראל לא הוזמנה להשתתף בדיונים.
  ב-16 בינואר 2016, קבעה הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא”א) כי איראן עמדה בהתחייבויותיה בהסכם. הסנקציות הוסרו.
  מעצמות המערב היו להוטות לתת לאיראנים את מבוקשם. הם סרבו לבנות הסכם אחר שימנע מאיראן השגת נשק גרעיני לעד, וכן פיתוח נשק אסטראטגי. טילים.
  ברק אובמה פנה בנאום לאומה, ואמר: “הדיפלומטיה האמריקאית ניצחה, חסמנו את כל דרכיה של איראן לפצצה”. הוא הוסיף כי “אין לי ספק שעשר עד חמש עשרה שנים מהיום, הנשיא האמריקאי יהיה במצב טוב יותר עם איראן שרחוקה מנשק גרעיני ועם פיקוח ובקרה על הגרעין”. הנשיא האמריקאי לא התייחס לשאלה מדוע לא נאסר על איראן לבנות טילים באליסטיים.
  ואכן ההתלהבות מן ההסכם, פינתה מהר מאד את מקומה לתהייה, כאשר התברר כי האיראנים ממשיכים בהתלהבות רבה בפיתוח טילים כבדים. לשם מה הם נזקקים לטילים כאלה? במהרה סופקה התשובה לשאלה הזו: משטר דמים של טרור פקד מדינות נוספות במזרח התיכון. על סעודיה נחתה מכת טילים ששוגרו ע”י המורדים החות’ים בתימן. האיראנים החלו במסע ל”רישות”, סוריה בבסיסי טילים. הם מעולם לא חזרו בהם מאיומיהם בהשמדת ישראל.
  ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ביקר בחריפות את ההסכם ואמר: “ישראל אינה מחויבת להסכם עם איראן, מכיוון שאיראן ממשיכה לשאוף להשמדתנו. אנו תמיד נדע להגן על עצמנו”. נתניהו קרא להסכם “כניעה של המעצמות לאיראן” והוסיף כי הוא “טעות היסטורית”.
  המשטר הפשיסטי באיראן לא נעצר עד היום. לא היה מי שיעצור אותו… אבל:
  בארה”ב נבחר נשיא חדש. ביום שלישי האחרון, התפרסמו 12 התנאים החדשים של ארה”ב לאיראן. רק אם איראן תמלא אחריהם, כך נאמר, תסכים ארה”ב להימנע מסנקציות על הסוררת, ולשילובה, למרות מעשי הנוכלות שלה, במשפחת העמים, לנורמליזציה עמה… בהעדר הסכמה כזו תטיל עליה, המעצמה החזקה בעולם, סנקציות שהוגדרו כ”חמורות בהיסטוריה”.

  ועכשיו יתברר כי את השפה הזאת הם יבינו. כל רודן יבין שפה כזו. ואולי, רק אולי, יהיה בכך משום תיקון על הטעות האיומה, שעשו קודמיהם לפני שמונים שנה.

  Reply

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *