פעיל זכויות קנדי: היהודים חיו בישראל עוד לפני שהמוסלמי הראשון דרך במזרח התיכון

ריאן בלרוס, פעיל זכויות המיעוט הילידי בקנדה, בן לשבט אינדיאני, בראיון פרו ישראלי מיוחד לאתר ‘ניוזדסק ישראל’.

לאחרונה חזרת מישראל, מה דעתך עליה ועל היהודים?

אני חושב שישראל זו מדינה נפלאה, והיהודים קיבלו אותי בצורה חמה מאד. אני רק מקווה שהמדינה עצמה תתחיל לקחת את הזהות הילידית שלה יותר ברצינות.

אמרת לאחרונה, שישראל צריכה להיות יותר תקיפה בשמירה על אדמתה, למה התכוונת?

אני מאמין שכאשר אתה מראה לעולם כי משהו אינו חשוב לך, העולם ינסה לקחת אותו ממך. ורואים את זה בבירור בצורה שהעולם מתייחס לחברון והר הבית. זה קורה מפני שישראל עצמה לא מצהירה שמדובר במקומות מקודשים לעם היהודי, אז העולם מרגיש בנוח להפעיל לחץ על היהודים לוותר עליהם. והוא הולך עד כדי כך רחוק עד כדי לטעון שמדובר באתרי מורשת מוסלמיים, אפילו שהם היו יהודיים עוד הרבה לפני שהמוסלמי הראשון דרך בכלל במזרח התיכון.

בשנה שעברה כתבת מכתב לפלשתינים הממשיכים לרצוח יהודים גם היום. איך לדעתך ישראל צריכה לפעול אל מול הטרור?

אני חושב שהדרך הטובה ביותר בעבור ישראל תהיה לפעול בצורה נחושה וללא חרטות. צריך לשלוח את המסר שדם יהודי הוא יקר מדי. דרך אחת תהיה לא על ידי הרס בתי מחבלים, אלא מתן הבתים הללו לקרבנות. ואם הם נמצאים במקומות מסוכנים, אז פשוט לחכות עד שעוד ועוד מעשי טרור כאלה מבוצעים, ואז להחזיר את האדמה לאנשיה המקוריים. אני חושב שאתם צריכים לחזור להיות ישראל של אנטבה, ולא ישראל של שליט. אני חושב שכל חייל צריך לחתום על הצהרה שבה הוא מסרב להיות כלי למיקוח. זה ישלח מסר חריף. ובאופן כללי אני חושב שאתם צריכים להמשיך להיות יהודים, לשמור על המוסר שלכם, על העקשנות והכוח שלכם.

העולם ממשיך להאשים את ישראל אפילו כאשר האסלאם הקיצוני תוקף גם אותו. מה דעתך בנושא?

לא כל כך אכפת לי מה העולם חושב. המוסר שלי לא נקבע על פי משהו שאומר מישהו אחר. תמיד יהיו אנטישמים, אבל אני מאמין שניתן להגיע לליבותיהם של רוב האנשים. צריך לגשת אליהם בהסברה אשר תראה להם שהעם היהודי הוא של אנשים בדיוק כמוהם המנסים לחיות חיים נורמליים.

האם קנדה עדיין פרו-ישראלית לאחר עזיבת ראש הממשלה סטיבן הארפר?

הקנדי הממוצע הוא עדיין פרו-ישראלי. הממשלה עדיין פרו-ישראלית במידה סבירה, אך החשש שלי הוא מהאקדמיה- בה יש נוכחות אנטישמית והיא משפיעה על הדור הבא. אנחנו צריכים להתמקד בדור החדש, וראיתי גם את השינוי בגישה כלפינו מרגע שהתחלנו לנהוג כך.

אם יש משהו שהיהודים צריכים לדעת, זה שהם לא לבד, ושיש להם חברים ובני ברית שהם יכולים להישען עליהם. אבל הם כן צריכים להבין שהמלחמה שלהם היא שלהם ושאף אחד לא ילחם אותה למענם.

 

?You recently returning from Israel, what do you think about Israel and the Jews

I think Israel is an amazing country and the jewish people have been very warm and welcoming to me. I just wish that the country itself would start taking its indigenous identity more seriously.

?You said recently that Israel should be more firm in maintaining its homeland, please explain

I believe that when you show the world something is not important to you, the world will try to take it away, we see this very clearly in how the world treats Hevron and the Temple mount. because Israel itself does not firmly state those two sacred places are Jewish, the world feel comfortable in pressuring the Jewish people to give them up, going so far as to go against history to say they are MUSLIM heritage sites when they were Jewish before the first Muslim ever walked the middle east.

Last year, you wrote a strong letter to Palestinians who continue to kill Jews today. What do you think Israel should do in ?the face of terrorism

I think that the best way for israel to deal with Terrorism is harshly and without remorse. you have to send the message that Jewish blood comes at too high a price. one way would be not to demolish the homes of terrorists but to give those homes to the victims of terrorism, and if they are in bad areas, to simply wait as more and more acts are committed and the land is returned to the right ppl.

I think you have to go back to being the Israel of entebbe, not the Israel of Schalit. I also believe that every soldier should sign something saying they refuse to be bargaining chips, that sends a strong message. most importantly I believe that you should just keep being Jews, keep your strong moral certitude, keep your stubborn inclinations, and keep your amazing strength in the face of adversity.

?The world continues to attack Israel even while Islamic terror strikes them as well. What do you think about that

I don’t really care what the world thinks, my morality and ethics are not determined by what anyone else thinks. There will always be anti semites but I strongly believe that most people are moral and can be reached, I think that we need to concentrate on reaching them with intelligent advocacy keyed to reach them emotionally and teach them that the Jewish PEOPLE are simply people, who managed to go home.

?Is Canada still pro-Israeli after leaving former Prime Minister Stephen Harper

The average Canadian is still pro israel, the government is still fairly pro israel, my worry is that our academics are not and they influence the next generation. I think we need to focus on younger audiences and we need to get better at telling the story of the Jewish people.

I noticed a change in attitudes towards indians when we started learning to tell our own story more effectively.
If there is one thing I want Jewish people in Israel to know, you are not alone, you have friends and allies who genuinely care about you, but you must always understand that you have to stand up for yourselves, because nobody will fight for your people as hard as you will.

 

1 תגובה

  1. פברואר 23, 2017 - 5:39 pm

    Awsome site! I am loving it!! Will come back again. I am taking your feeds also.

    Reply

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *