אתר חדשות ישראלי

באתר של פמלה גלר משבחים את נתניהו: הפך את ישראל לחזקה

Image Credits: depositphotos.com/palinchak.

באתר של הבלוגרית והסופרת היהודיה אמריקאית פמלה גלר, מותחים ביקורת חריפה על חלק גדול מהיהודים בארה”ב שלא עומדים לצידו של ראש הממשלה נתניהו שהפך את ישראל למדינה חזקה.

קטעים מתוך המאמר:

“במובנים רבים זהו הזמן הטוב ביותר עבור ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, לאחר ששרד בהצלחה 8 שנים קשות של ממשל אובמה. המשק הישראלי חזק. הטכנולוגיה הישראלית גורמת לקנאה בעולם. התוצר לנפש בישראל עלה על בריטניה, צרפת ויפן. שיעור האבטלה בישראל נמוך. למדינה היהודית יש כיום יחסים עם יותר מ -150 מדינות. שיתוף הפעולה של ישראל עם שכנותיה הערביות כולל מצרים, ירדן, בחריין וסעודיה – מעולם לא היה חזק יותר.

הצבא הישראלי, על פי רוב הדיווחים, הוא החזק והמתקדם ביותר במזרח התיכון. ראש הממשלה נתניהו עובד כעת עם הנשיא דונלד טראמפ, שהציג את עצמו כנשיא הפרו-ישראלי ביותר.

למרבה הצער, הישגיו המדהימים של ראש ממשלת ישראל הגדול ביותר, לא ריככו את הזלזול של רוב הממסד היהודי בארצות הברית כלפיו, ואפילו לא כלפי מדינת ישראל עצמה. השמאל היהודי הפך לעוין יותר ויותר את ישראל, משום שישראל התרחקה משורשיה הסוציאליסטיים.

הקהילה היהודית שמאלנית בארה”ב, על פי רוב, אין לה מושג איך זה לחיות בשכונה המסוכנת ביותר על פני כדור הארץ. הם אינם מבינים את הסוגיות הגיאו-פוליטיות ואת סוגיות הביטחון.

רבים מיהודי ארה”ב אינם מרגישים בנוח עם ישראל, ובעיקר עם מפלגת הליכוד של ראש הממשלה נתניהו. רבים מיהודי ארה”ב הזדעזעו מהתמיכה של נתניהו בנשיא טראמפ שהוא ידיד אמיתי של ישראל, וגם כי הוא מתנגש עם הערכים הליברליים שלהם.

בדצמבר 2017 הכיר טראמפ בירושלים כבירת ישראל והבטיח להעביר את שגרירות ארה”ב מתל אביב לירושלים. יהודים רבים בארה”ב הושפעו מהחלטה זו, כולל חברי האליטה התקשורתית המשוחדת שהיו מזועזעים.

תנועת ג’יי-סטריט גינתה את ההחלטה, וכך גם 100 מלומדים יהודים, כולל פוליטיקאים יהודים כמו ברני סנדרס שמתחו ביקורת על ההחלטה.

בישראל, התגובה לא הייתה יכולה להיות אחרת. טראמפ הפך נערץ בישראל. שיעור התמיכה של טראמפ בקרב היהודים בישראל הוא בין 70% ל -79%, לעומת 25% בקרב היהודים בארה”ב. גם הקהילה היהודית בארה”ב האשימה את נתניהו בהרחבת ההתנחלויות בשל הידידות עם טראמפ.

בתחילת השנה החליט נתניהו לגרש 40 אלף מהגרים אפריקאים שהגיעו לישראל בשנים האחרונות. המהגרים הגיעו לישראל באופן לא חוקי מסודן ומאריתריאה. כמו באירופה, המהגרים יצרו מהומה במדינה היהודית הקטנה.

הפשע בדרום תל אביב הרקיע שחקים, והוא הפך למעשה את שכונות העוני למסוכנות. רבים בתל אביב חוששים אפילו להיכנס לשכונות האיומות המאוכלסות על ידי מהגרים אפריקנים. בפברואר נתנה ממשלת נתניהו למהגרים 60 יום לעזוב את ישראל או ללכת לכלא.

כצפוי, החלטה זו עוררה התנגדות מצד יהודים בכל רחבי ארה”ב. יהודים רבים (מאזורי הנוחות של מנהטן, לוס אנג’לס ועוד) ערכו השוואה מקוממת בין המהגרים האפריקאים בישראל ליהודים שניסו להימלט מהשואה באירופה. 850 רבנים אמריקאים וחזנים חתמו על עצומה שתומכת במהגרים בישראל.

ואז, ב-13 בפברואר 2018, קיבלה הקהילה היהודית השמאלנית בארה”ב חדשות טובות. משטרת ישראל המליצה להעמיד לדין את נתניהו על שוחד.

הם קראו לנתניהו מושחת, בזמן שרובם תומכים במפלגה הדמוקרטית המושחתת והבלתי מוסרית. במקומו של נתניהו הם רוצים לראות ישראלי אחר, כמו יאיר לפיד או יצחק הרצוג. אם הם יצליחו, זה יהיה אחד הטרגדיות הגדולות ביותר בהיסטוריה של ישראל”.The U.S Jewish Establishment’s War Against Israel

Image Credits: depositphotos.com/palinchak.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *