אתר חדשות ישראלי

צביעות: האו”ם הסתיר דו”ח חיובי על ישראל בגלל שסוריה דרשה

Image Credits: depositphotos.com/ marcorubino.

צילום: Depositphotos

ארגון הבריאות העולמי החליט להסתיר מעין הציבור דו”ח חיובי על ישראל, מפאת לחץ ממשטר אסד- כך לפי נציגת ישראל באו”ם, אביבה רז-שכטר. אסיפת הארגון השנתית החליטה לאמץ הצהרה שנוסחה במשותף עם סוריה, המותחת ביקורת על ישראל בשל “מצבם הבריאותי של הערבים במזרח ירושלים וברמת הגולן”, אזורים אותם מגדירה סוריה ככבושים.

ההצהרה, אשר תעלה 10 מיליון דולר ליישום, מחדשת את מצעד ה”ביוש” השנתי שמתנהל כנגד ישראל בארגון, ומצריכה דו”ח מיוחד מצד מנהל ארגון הבריאות העולמי- צעדים שלא ננקטים כלפי אף מדינה אחרת מלבד ישראל.
מדינות שתמכו בעמדת ישראל היו: גרמניה, איטליה, הולנד, נורווגיה ו-10 מדינות אחרות, שהביעו תרעומת על כך ש”על אף שיתוף הפעולה מצד ישראל עם הדו”ח הבינלאומי ברמת הגולן- הוא לא פורסם כלל”.

“זו בהחלט תוצאה של המדיניות הסורית, אשר אנו יכולים רק לגנות בצורה תקיפה. זה מגונה בעיקר בגלל המצב המחפיר שבו נמצאת בריאות האזרחים בכל חלקי סוריה. למעלה מ-300 מתקנים סיעודיים הופצצו בסוריה בשנה האחרונה בלבד”- כך לדברי נציגי מדינות אירופה.

“לתת למשטר אסד להשפיע על אופן התמקדות הדוח בתנאים בריאותיים- זה אבסורד”, אומר הילל נויר (מנכ”ל ארגון UN Watch ששם לעצמו למטרה לבקר את התנהלות האו”ם).

“זו שיא הציניות עבור סוריה להציע תכנית על מצב התושבים הדרוזים ברמת הגולן, שחיים טוב מאד תחת שלטון ישראל, בשעה שאסד מפציץ בתי חולים במדינתו שלו. ארגון הבריאות העולמי צריך לדחות את הניסיון להשתלט על הצעת ההחלטה מצד משטרים ערביים ובני בריתם הדיקטטוריים כמו וונצואלה וקובה”.

U.N.’s WHO hides positive report on Israel, adopts Syrian-backed censure

 

 

Image Credits: depositphotos.com/ marcorubino.

2 הערות

  1. hana sharon
    מאי 28, 2017 - 2:19 pm

    יש לכם את זה ביותר הזוי?

    Reply

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *