אתר חדשות ישראלי

מובילי דעת קהל בסעודיה וכווית: “אללה, עשה שבני ישראל ינצחו את אויביהם”

דיווח מאת  הבלוג של אבו עלי:

סיוע למערך ההסברה הישראלי באדיבות מובילי דעת קהל מסעודיה וכווית, על רקע מהומות הדמים האחרונות בעזה.

לצד הביקורת על ישראל מחו”ל, המובלטת בתקשורת הישראלית בצורה ניכרת, ישנם קולות שמשום מה אינם נשמעים אף על פי שבפיהם דברים מדהימים, בדיוק בעת הזו ועל רקע המהומות בעזה ועל רקע העברת השגרירות לירושלים ועל רקע 70 שנה להקמת מדינת ישראל.

אתחיל ביועץ הכלכלי ואיש העסקים הבולט ח’אלד אלאשאערה. אלאשאערה מתחזק חשבון טוויטר עם כ 160 אלף עוקבים ומרבה להתראיין בכלי תקשורת שונים.

כברכה לראשית חודש הרמדאן בוחר ח’אלד לברך את “בני ישראל” (כך ממש בעגה התנ”כית) ומבקש מאללה שיביא לניצחונם על אויביהם ועל אויביו שלו. בהקשר זה הוא מציין את הפלסטינים שמכרו את אדמתם ואז התחרטו על עסקת המכירה והחלו להרוג מוסלמים בסוריה תחת הדגל השיעי-אירני (מכוון למיליציות הפלסטיניות הנלחמות לצד אסד והשיעים בסוריה).

בציוץ נוסף מסביר את עמדתו הנחרצת כנגד הפלסטינים שלאורך השנים מוצצים מן הסעודים כסף ואז מעלים באש את הדגל הסעודי. בהקשר זה טובע, אלאשאערה, מטבע לשון מבריק – ישר לפנתיאון: הוא מכנה את הפלסטינים – “פלוס טינים” فلوس طينين מלשון פלוס-כסף בערבית.

וכאילו זה לא די מגיע העיתונאי הכוויתי משארי אלעפאסי ויוצא כנגד חמאס המנצלת ילדים קטנים בעימותים לציון 70 לנכבה. הוא מציין שהכוחות החמושים של חמאס לא באמת מגינים על העם הפלסטיני והפטרונים האירנים שלהם שהוכו בסוריה שותקים ולא פועלים אלא רק מגנים קולות מעין אלה ראוי שיישמעו. עמדתם אולי מפתיעה אזניים ישראליות אבל הקולות האלה נמצאים יום יום בכל פינה בעולם הערבי. צריך רק להקשיב.

קרדיט: הבלוג של אבו עלי

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *