אתר חדשות ישראלי

מדענית אטום מצרית: ארץ ישראל שייכת רק לעם ישראל

נוהא חסיד, מדענית אטום מקהיר, ברחה ממצרים לישראל בעקבות התנכלותו של המשטר המצרי בשל חיבתה לישראל ואהדתה לעם היהודי. כילדה נשלחה נוהא ללמוד בבית ספר פרטי בערב הסעודית, שם למדה קוראן ולימודי איסלאם ברמה גבוהה. בראיון מיוחד לאתר ‘ניוזדסק ישראל’ היא אומרת כי ארץ ישראל שייכת לעם ישראל.

תמיד אהבתי את ישראל

“אף פעם לא שנאתי את ישראל, היהפך- תמיד ראית בה מדינה פיקחת. אך כשאתה גדל במדינה ערבית, ושומע כל יום הסתה נגד ישראל ונגד היהודים בתקשורת המצרית, הצפייה בסרטים ובסדרות הללו “מתוך תיקי הביון המצריים”, אשר מציגים את ישראל והיהודים בתור מפלצות חסרות רחמים, בתור כובשים שנשתלו במזרח התיכון ע”י מעצמות המערב כדי לפצל ולשבור את הערבים (וזה בדיוק מה שאמר אבו מאזן בספר שלו)- אז על איזה “שלום” או “שתי מדינות” הם מדברים? ההצעה לשתי מדינות אינה פתרון אלא אחיזת עיניים, שלב לפני מתקפה משולבת על ישראל (שתישאר ללא עומק אסטרטגי) והכרזת מלחמה כוללת”

צילום: באדיבות נוהא חסיד

ארץ ישראל שייכת לעם ישראל – גם על פי הקוראן

“אני יודעת שיש בכך כדי לזעזע את הערבים, אבל ארץ ישראל ההיסטורית או מה שהם מגדירים “סוריה הגדולה”, זו אדמת ישראל. אני לא מתכוונת שישראל צריכה לכבוש את כל השטח הזה כרגע. אני אומרת שהיה זה עדיף אם השטח הזה היה תחת שלטון ישראלי מפני שממשלת ישראל היא ההוגנת ביותר מכל הממשלות הקיימות באזור. למעשה, אני מאמין שתושבי האזור צריכים להתחנן עבור ממשלת ישראל שתספח אותם! ואפילו להזכיר את זה מספיק כדי לעצבן את הערבים שאינם יודעים שארץ ישראל מוזכרת בקוראן עצמו, שהם אמורים לכבד. לפי ההיסטוריה המוסלמית שבכתבים המוסלמיים עצמם, אין לערבים שום זכות לא על 50% מהשטח, ולא על אחוז אחד ממנו!. לאחר שסיימתי את המחקר שלי באוניברסיטת אל-זהאר לגבי הלגיטימיות של ישראל במזרח התיכון בעיניי המקורות האיסלאמיים, חשפתי את העובדה הזו ללא עוררין. לאחר דיונים שלי עם שייחים, שחלקם באים מטעם ממשלת מצרים, אשר ניסו לשכנע אותי לוותר על הנושא”.

מבקשת עזרה לקדם את המרכז על שמה שיפעל להסברה למען ישראל

“הקמתי את ‘מרכז נוהא חסיד לשלום במזרח התיכון’, אך אנחנו צריכים לשכור מתרגמים וחוקרים. יותר מהכל, אני צריכה להביא את הארכיונים שלי מחו”ל כדי לבנות את הספריה עבור המרכז. אני רוצה ללמד את מסקנותיי בטרם אמות או שמשהו יקרה לי חס וחלילה. כרגע אין לנו תקציבים. אז אני מבקש מהקוראים לתרום בעמוד שלי באינטרנט”

רוצים לתרום ולסייע לנוהא חסיד? היכנסו ללינק –  nhc4pme.org

תודה מיוחדת לד’ר אדי כהן 2 הערות

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *